Ogrzewanie biomasą

Ogrzewanie biomasą może mieć różne formy. Wiele osób grzeje odpadkami po żniwach albo chwastami. Te ostatnie można kupić w postaci granulek, brykietów i są sprzedawane w całych paletach. W ten sposób dozowanie biomasy jest dużo wygodniejsze.

Biomasa ma też tę zaletę, że powstaje niewiele odpadków w procesie spalania. Jest to też jedno z najbardziej ekologicznych rozwiązań. Minusem takiej metody są natomiast wysokie koszty zakupu samego paliwa. Biomasa jest znacznie droższa niż drewno.

W naszym poradniku znajdziesz odpowiedź jak odnowić meble ogrodowe za niewielkie pieniądze kolor beżowy

Biomasa to najlepszy wybór dla miłośników ekologii. Wielkim plusem jest to, że w procesie spalania emisja szkodliwych substancji jest znikoma. Możesz więc skutecznie ogrzać mieszkanie, nie zanieczyszczając środowiska. Niestety wysokie ceny biomasy zniechęcają wiele osób do stosowania tej metody ogrzewania.

Stosunkowo popularnym wyborem jest ostatnio ekogroszek – jedno z najchętniej wybieranych ekopaliw. Palenie ekogroszkiem jest łatwe – materiał można wygodnie składować i nie pozostawia kłopotliwych odpadów.