Ogrzewanie paliwami stałymi

Ogrzewanie paliwami stałymi, to systemy na węgiel, drewno, biomasę, miał albo ekogroszek. Węgiel wypada tutaj stosunkowo tanio, jednak ma też wiele wad. Głównym minusem jest niełatwe przechowywanie i dozowania węgla. Trzeba też wygospodarować miejsce na popiół. W przeciwieństwie do palenia gazem, paliwa stałe wymagają regularnej obsługi pieca. Ogrzewanie wymaga, by regularnie dokładać kolejne porcje paliwa.

Z tego tez powodu trudne jest utrzymanie temperatury, jeżeli przez dłuższy czas nie ma domowników w domu. Można nagrzać jedynie przed wyjściem i po powrocie, ale nie zawsze jest to wystarczające rozwiązanie. Czasem dobrym pomysłem jest instalacja dwóch systemów – na paliwo stałe oraz systemu gazowego. Droższy gaz można uruchomić tylko w sytuacjach, gdy ogrzewanie na paliwo stałe okaże się niepraktyczne. Z kolei dla miłośników ekologii dobrym rozwiązaniem będzie palenie drzewem. To jedna z najtańszych metod ogrzewania domu.

Deweloper blisko Poznania http://jandach.pl/ oferuje domy i mieszkania na sprzedaż szafy biurowe na nogach, bezpieczne szafy metalowe, regały biurowe

Drewno jest też wygodniejsze w przechowywaniu i dozowaniu niż węgiel.