Ogrzewanie płaszczyznowe a aranżacja wnętrza

Ogrzewanie podłogowe jest modnym rozwiązaniem a jednym z powodów, dla których tak wiele osób się na nie decyduje się zalety związane z aranżacją wnętrza. Czy jednak pod tym względem instalacja podłogowa ma same plusy? Niekoniecznie. Zaletą wodnego ogrzewania podłogowego jest to, że ze ścian znikają kaloryfery.

Grzejnik potrafią zabrać sporo przestrzeni a do tego sprawiają trudności w aranżacji. Czasem trudno jest zrobić przemeblowanie lub dopasować nowy wystrój do zamontowanego grzejnika. Z kolei instalacja nowego kaloryfera to dodatkowe koszty.

Ogrzewanie podłogowe jest niewidoczne, więc nie trzeba się nim przejmować podczas dobierania kolorów czy designu mebli. Nie oznacza to jednak, że aranżacja będzie dużo łatwiejsza – musi być tak zaplanowana, by nie przeszkadzała w dystrybucji ciepła. Innymi słowy, duże i ciężkie meble nie mogą stać bezpośrednio nad rurami grzewczymi.

To oznacza, że przemeblowanie też nie będzie takie łatwe. Poza tym aranżację najlepiej zaplanować już na etapie projektu instalacji grzewczej.